poniedziałek, 1 maja 2017

Widziałem w kwietniu dobre filmy i seriale.

Kwiecień to głównie Amazon Prime z dodatkami Brown Sugar oraz HBO GO, czyli mamy tu sitcomy, Batmana, kino nieme i blaxploitation. Plus, to najwyraźniej był ostatni gwizdek aby obejrzeć "Split" i nie mieć zepsutego seansu przez newsy z całego świata o kontynuacji tego filmu, które zdradzały unikalny i niespodziewany zwrot akcji z finału. Jak widać to nie tylko w Polsce nie ma już prawdziwych dziennikarzy, ale to generalnie problem całego świata. Film miał premierę światową w styczniu, a w kwietniu już odbierają tobie wolność i przyjemność z oglądania. Cóż, jak widać najpierw trzeba urodzić się tak z 15 razy aby w tym czasie obejrzeć wszystkie filmy jakie wyprodukowano do chwili obecnej, i dopiero potem będzie można zaglądać na strony z newsami. Taki ich wybór. Ja się dostosuję.

A w maju wracam na Netflixa. Nareszcie...
****FILMY****

FILM MIESIĄCA:

Żywe cele ("Targets", 1968) - 7+/10. Okres New Hollywood to jednak pewniak jeśli chodzi o dobre, odważne kino. Mamy tutaj dwoje bohaterów: jeden z nich kupuje broń i rusza na miasto planując umrzeć, ale wcześniej chce zabić tylu ile tylko zdoła. Drugi to gwiazda kina, która właśnie podjęła decyzję o przejściu na emeryturę (w tej autotematycznej roli Boris Karloff). "Targets" to takie kino które z miejsca mnie kupiło. Od razu widać nieszablonowe podejście twórców do tematu tworzenia sztuki, i odwagę w montażu czy też innych środkach stylistycznych. Ale to przede wszystkim obraz wymagający. Tak, zrealizowany z ogromną dyscypliną, trzymający w surowym napięciu, ale jednocześnie będący zagadką dla widza. Szybko w mojej głowie pojawiła się myśl: "Niżej niż 7/10 tego nie ocenię. A jeśli dobrze wyjaśnią motywacje mordercy, to dam jeszcze wyżej". Dopiero ostatnia linijka dialogu uświadomiła mi, że tak naprawdę oglądałem zupełnie inny film, a motywacje mordercy mają śladowe znaczenie. Teraz będę myślał nad tym, co twórcy chcieli mi przekazać. Mogę wtedy nawet podwyższyć ocenę. GARRET POLECA!

Hooligans (2005) - 8+/10. Powtórka. Nie wiem która, ale widziałem ten film wielokrotnie. Byłem na premierze, a potem nawet nabyłem go na DVD, bo to ważny tytuł dla mnie jest. Główny bohater Matt studiował dziennikarstwo na Harvardzie skąd go wylali za branie narkotyków. Detal jest jednak taki, że narkotyków nie brał on, a jego współlokator pochodzący z ważnej rodziny, więc Matt nawet nie próbował walczyć. Nie wiedząc co zrobić ze sobą odwiedza siostrę w Londynie, gdzie poznaje Pete'a oraz świat kibicowania na meczach piłki nożnej. A to go odmienia. Minęło 12 lat i nadal uwielbiam ten film, bo to piękna opowieść o odwadze. Ludziom wydaje się, że to kino o kibolach, ale tu nigdy nie chodziło o przemoc dla przemocy, ani też o to by kogoś skrzywdzić. Tu zawsze chodziło o jedno: o rzucenie wyzwania, i by stać o własnych nogach na koniec. By nie stchórzyć. By nie uciec. By uwierzyć w siebie, bo nie chodzi o wygranie. Tylko o udowodnienie samemu sobie, że gdy przyjdzie co do czego to dasz z siebie wszystko. Plus, scenariusz tej produkcji jest zaskakująco pełnokrwiście skonstruowany. Jedna fabuła płynnie przechodzi w drugą a następnie w trzecią, by w finale odwinąć się i zakończyć każdy wątek na doskonałej nucie. Sam finał JEST jednym z najlepszych jakie widziałem w filmach pełnometrażowych. 


Siódme niebo ("7th Heaven", 1927) - 7/10. Klasyczny niemy melodramat o prostych ludziach robiących proste rzeczy - i mający szczęście, że mogą robić chociaż tyle. Ona mówi prawdę, za co zostaje ukarana i ląduje na ulicy, ledwo uchodząc z życiem. On pracuje w kanałach i chce wnieść się wyżej - aby sprzątać ulice. Spotykają się, i razem wynoszą swoje życie na wyższy poziom. Wzruszająca opowieść! Plus ten tekst, tak prosty, a jednocześnie taki wyrazisty: "Jeśli nie jesteś zadowolona z tego kim jesteś, to nie jesteś w sumie taka zła".


Black Dynamite (2009) - 7/10. Ku mojemu zaskoczeniu parodia nurtu blaxploitation okazała się najlepszym filmem z grona blaxploitation. Od samego początku widać wyraźną stylizację - ludzie którzy pracowali przy tym filmie umieją robić kino i świadomie podjęli decyzję, aby ten film wyglądał jak wygląda. Tytułowy bohater (tak, naprawdę nazywa się Black Dynamite) to w zasadzie czarne dziecko Arnolda i Bruce'a Lee, predator który obrał drogą pomszczenia śmierci swego brata. I nic go nie zatrzyma. Mamy tu charyzmatycznego, umięśnionego bohatera, granego z takim dystansem do siebie jak tylko się dało. Łatwo sobie wyobrazić, jak ekipa za kamerą nie mogła wytrzymać ze śmiechu przy każdym "poważnym" dialogu wypowiadającym przez Dynamite'a. Zabawa na planie musiała być przednia, i to udziela się widzowi. Mamy tu mnóstwo frajdy z tworzenia, i drobne żarty na każdym kroku. Naprawdę żałuję, że nie ma kontynuacji. Pamiętajcie tylko, że to parodia. Przed seansem warto wciąż obejrzeć jakieś pełnoprawne blaxploitation ("Coffy" albo "Across 110th Street").
Noc w Casablance ("A Night in Casablanca", 1944) - 7/10. Bracia Marx byli pierwszymi żartownisiami kinematografii. Znaleźli swoją rutynę i potem stosowali ją w każdym kolejnym filmie. Chico zawsze zagra na pianinie, Harpo na harfie, Groucho zawsze gra buraka którego jakaś kobieta chce wykorzystać. A w tle jest jakaś para zakochanych młodych, od których wieje nudą. Tym razem mamy hotel w Casablance, któremu Groucho szefuje, i jeden z gości chce go zabić. Rutyna braci Marx jest obecna prawie w całości, i przy tym świeża i zabawna. Klasyk komedii absurdu i gry słownej. Harpo walczący na szable doprowadza do śmiechu przez łzy, a teksty będą bawić przez całą wieczność ("Musimy tu wszystko przyspieszyć. Kucharz! Jeśli gość zamówi trzyminutowe jajko, masz mu je podać w dwie minuty. Dwuminutowe w jedną, a gdy zamówi jednominutowe to dać mu kurę i niech sam sobie radzi."). Plus finał do którego nawiązywali twórcy "Szybkich i wściekłych 6".- Mam kolejny pomysł. Zmieńmy wszystkie numery pokojów w hotelu!
- Ale wtedy wszystkim się wszystko pomiesza! Proszę pomyśleć, jaki chaos wtedy wybuchnie!
- Tak, ale jaka to będzie zabawa!Coffy (1973) - 6/10. Pam Grier w filmie o kobiecie mszczącej się na złych ludziach. Czarnuchy, funk, soul, przemoc i ultra przemoc. Jednego chłopa przywiązują do samochodu a potem ciągną po ulicach, wykorzystując zakręt by z impetem przywalić tym chłopem w krawężnik. Mocny widok. Tam samo jak wszystkie trafienia ze strzelby czy rany kłóte. Rasowe kino zemsty, niewiele tu można dodać. Jest charakter i moc, ogląda się całkiem dobrze. Ale to wciąż jest kino klasy B, pamiętajcie o tym. Sceny akcji są nakręcone w stabilny, wolny sposób. Twórcom nie udaje się ukryć, że podczas bijatyki aktorzy tylko machają rękoma bez dotykania czegokolwiek. W innej kobiety biją się między sobą, i za każdym razem Coffy teatralnie upada na jakąś swoją przeciwniczkę, by zerwać jej koszulkę i odsłonić biust. Brakuje muzyki i innych atrakcji. To jest tanie i niespecjalne.110 ulica ("Across 110th Street", 1972) - 6/10. Napad na gang i kradzież grubych, brudnych pieniędzy. Kilka ciał we wszystkich dwóch kolorach Nowego Jorku. Starzejący się biały oficer, dla którego zaczyna brakować miejsca na tym świecie. Czarny oficer, którego przydzielają do sprawy ze względów politycznych. Brudny świat Nowego Jorku, podzielony na gangi które rządzą policją, i malutcy dla których przestępstwo i kradzież to jedyne sposoby by coś zrobić ze swoim życiem. Solidny, można wręcz napisać: "rasowy" kryminał - brutalny i z charakterem. Można się ubrudzić podczas samego seansu. Plus rewelacyjna, klimatyczna czołówka z kultową piosenką Bobby'ego Womacka.

Droga na wschód ("Way Down East", 1920) - 6/10. D.W.Griffith opowiada o monogamii. Jedna kobieta dla jednego mężczyzny. Opowieść trwa prawie 2,5 godziny i zaczyna być wciągająca dopiero na ostatnie pół godziny, podczas zapierającej dech w piersiach sekwencji na rzece, zrealizowanej w nieprawdopodobny sposób. Dla niej, oraz przejmującej roli Lillian Gish, warto rzucić okiem. Kiedyś.Odlot ("Superfly", 1972) - 5/10. Po tym blaxploitation spodziewałem się najwięcej. Otrzymałem jednak drewnianych aktorów bez większej charyzmy. Przyznaję, starali się i ćwiczyli przed lustrem, ale to było za mało.Truck Turner (1974) - 5/10. Blaxploitation szybko się wypala i powtarza, odsłaniając szybko znane sztuczki. Tutaj chociaż Isaac Hayes wykazuje się większą charyzmą, ale sam film zdaje się znany. Niczym nie zaskakuje. Znowu wszyscy umierają na koniec.****SERIALE****

Frasier, sezon I (1993-94) - 6/10. Po 5 epizodach. Sitcom robiony z sercem. Jest to spin-off kultowego "Cheers" koncentrujący się na postaci doktora Frasiera. Psychologa, który przeniósł się do Seattle i zaczął nowe życie. Prowadzi audycję radiową w której rozmawia z pacjentami, stara się im pomóc. Pojawia się jednak problem - jego ojciec nie może już mieszkać sam, dlatego zamieszkuje z naszym doktorem, stając się kulą u nogi. Co istotne, to nie jest motyw przewodni całego sezonu, a tylko pierwszego odcinka! Już w finale pilotowego epizodu Frasier konfrontuje się z ojcem i mówi mu wszystko wprost: on chce opiekować się ojcem, ale to będzie dla niego trudne, bo sam ojciec jest trudny we współpracy. I oboje będą musieli coś z tą sytuacją zrobić. Na koniec tego odcinka naprawdę odczułem satysfakcję. Podobnie jest z finałem sezonu. Twórcy wiedzieli, jak tworzyć takie produkcje - co należy rozbudować, a co mogą zmieniać i rozwijać. Bohaterowie i relacje między nimi są zarysowane bardzo wyraźnie. Wiemy, jaką mają historię za sobą. Ale też na koniec tych 24 odcinków czujemy, że poszli do przodu. Zmienili się. Takie sitcomy zasługują by o nich pamiętać. Mogę sobie wyobrazić, jak widzowie po seansie też się zmieniali i nabierali odwagi, by pomówić z własnym ojcem. Zaakceptować czyjeś niedoskonałości, albo to, że życie zawsze będzie niespodzianką.Frasier, sezon II (1994-95) - 6/10. Ten serial jest naprawdę dobry w wykorzystywaniu potencjału danego odcinka bez jednoczesnego brnięcia w ślepą uliczkę, w pogoni za płytkim żartem. Posłużę się przykładem: w jednym odcinku Frasier wchodzi do pokoju swojej pokojówki, by wziąć swoją książkę którą ona pożyczyła. Ona bardzo dba o swoją prywatność i wcześniej nikt nie wchodził do jej pokoju. Wiemy więc, że musi dojść do konfrontacji, w której to pokojówka dowiaduje się o naruszeniu tej zasady. Tak jest w każdym odcinku - mamy bezpieczny świat w którym dochodzi do niebezpiecznej sytuacji. Otrzymujemy obietnicę punktu kulminacyjnego i wykorzystania go. Bez niego cały odcinek pozbawiony byłby smaku, emocji, zamiast tego jawiłby się nam jako bezpieczny, nudny i miałki. Na dodatek trzeba całość zamknąć w taki sposób, aby ten punkt kulminacyjny miał ciężar, ale też, aby nie naruszał ogólnego stanu w którym zacznie się następny odcinek. Może nam nie odpowiadać sytuacja lub humor, trudno jednak niedocenić rzemiosła scenarzystów oraz twórców. To dzięki nim bohaterowie są tak spójni i bogaci, że potem można tworzyć odcinki i sytuacje dramatyczne w całości oparte na tym, kim ci ludzie są i jakie są relacje między nimi.Frasier, sezon III (1995-96) - 6/10. Podczas oglądania moją uwagę zwróciło wykorzystanie aspektu seksualnego. Dla przykładu, jest tu cały odcinek poświęcony temu, że nowy kolega bierze Frasiera za geja, o czym on nie wie. To wszystko. Każdy jeden żart jest poświęcony dwuznaczności, w której to Frasier mówi coś co może być odbierane jako chęć poderwania swojego kolegi. W innym odcinku Frasier uprawia seks z szefową, i używają wtedy takich radykalnych i sprośnych słów jak "dirty girl" albo "bad boy". Przestarzałe to i nie jest zabawne, a przy tym są to odcinki oceniane strasznie wysoko, przy których widownia śmiała się do rozpuku. Wnioski są więc dwa: "Frasier" jako serial to ciekawa podróż w czasie do dawnej ery telewizji, w której ubiór kobiety mógł być wyzywający nawet jeśli był pełny. Po drugie, jasne jest, że "Frasier" przesuwał granicę tego, co można było powiedzieć na małym ekranie. Te odcinki są wysoko oceniane przez pryzmat wspomnień i nostalgii - to odcinki kultowe w Stanach Zjednoczonych za odkrywanie takich słów publicznie, oraz pokazywanie jako normalnej sytuacji, w której hetero jest brany za geja. Co wtedy zrobić? Powiedzieć prawdę i... Koniec. Nic się nie stało. Zwykłe, naturalne nieporozumienie którego nie trzeba się obawiać. Z drugiej strony, te odcinki nie muszą robić wrażenia dzisiaj. I zapewne nie robią. Ale wciąż ogląda się je z przyjemnością.


Frasier, sezon IV (1996-97) - 6/10. Powiem wam, że ten serial umie wykonywać swoje długoterminowe motywy. Główny bohater jest samotny i co kilka odcinków okazja umyka mu sprzed nosa. A u mnie jako widza naturalnie, z mojej woli, wychodzi myślenie: "Szkoda, cholera...". Jestem zaangażowany i chcę szczęśliwego zakończenia dla tych bohaterów. Innym z głównych motywów serialu jest Niles próbujący wyznać miłość Daphne, kobiecie która opiekuje się jego ojcem. Co kilka odcinków robi podejście, by wyznać jej swoje uczucia, i zawsze to się nie udaje. Jednak ja jako widz zawsze w tym momencie sam z siebie myślałem: "Faktycznie, to nie jest moment na to. Jeszcze będą kolejne okazje". Patrząc wstecz, ilekroć pada pytanie: "Czemu jeszcze tego nie zrobiłeś?" ja pamiętam wyłącznie wiarygodne momenty. Oczywiście, tak naturalne jak tylko w sitcomie one naturalne mogą być. Widać to najlepiej w porównaniu do takich "Przyjaciół", gdzie z relacji Rossa i Rachel szybko wyszedł nieplanowany żart. W każdym sezonie schodzą się, kłócą się i odcinek dalej już są oddzielnie. Twórcy "Frasiera" swoich bohaterów używają do budowania napięcia. Naciągają tę gumę i trzymają ją napiętą przez całe lata, a my - widzowie - czekamy, aż tych ludzi na ekranie spotka szczęście, aż znajdą swoje miejsce we wszechświecie. I już teraz czuję, że gdy do tego dojdzie to ja poczuję niewyobrażalną satysfakcję na koniec tych godzin i lat spędzonych z serialem.Frasier, sezon V-VI (1997-99) - 7/10. Mam wrażenie, że w tym sezonie twórcy znaleźli to w czym są najlepsi, czyli tworzenie piętrowych nieporozumień. I są to nieporozumienia śmieszne oraz pozbawione wymuszenia. Do pomyłek dochodzi pomimo tego, że bohaterowie wciąż umieją użyć prostych słów, umieją powiedzieć o co im chodzi i przechodzą do rzeczy gdy tylko mogą. Dla przykładu: w odcinku "Halloween" Roz podejrzewa, że jest w ciąży. Nie chce, by ktoś poza Frasierem o tym wiedział, więc ten nic nie mówi - a to szybko zaczyna prowadzić do tego, iż otoczenie nie tylko myśli, iż Frasier jest ojcem, ale też, że to Daphne jest w ciąży. Podobny mętlik pojawia się w "Ski Lodge", czyli najwyżej ocenionym odcinku według społeczności IMDb. A więc fani tego typu humoru muszą koniecznie "Frasiera" sprawdzić. Ja do nich nie należę, ale na tych odcinkach bawiłem się naprawdę dobrze, i będę je wspominać. Niestety, chcę też napisać o jednym epizodzie, który mnie zawiódł - wciąż dałem mu przyzwoitą ocenę, bo są w nim pozytywne aspekty, ale zabrakło mi w nim serca. A to właśnie tworzy cały serial w mojej ocenie. Mówię teraz o odcinku "Frasier's Imaginary Friend" (5x01), w którym nasz tytułowy bohater leci na wakacje i spotyka nam modelkę, z którą nawiązuje relację. Ona nie chce, aby komukolwiek o tym mówił, więc Frasier milczy jak grób. Rodzina i przyjaciele jednak traktują go z litością, że nic mu nie wyszło na wakacjach, więc doktor pęka... I nikt mu nie wierzy. Sytuacja tylko się nakręca, więc gdy Frasier znów spotyka swoją ukochaną, próbuje jej zrobić zdjęcie gdy ona śpi. Wtedy ona się budzi, odbiera całe wydarzenie najgorzej jak tylko się dało, wyzywa bohatera od najgorszych, posądza o najgorsze... I wybiega. Akurat w momencie, gdy wraca rodzina bohatera. I znowu mu nie wierzą. Jest im go żal, Frasier wariuje... I wtedy modelka wraca, bo czegoś zapomniała. Obraża doktora jeszcze trochę i wybiega. Martin, Miles i Dephne zbierają szczęki z podłogi, a Frasier w końcu jest zadowolony i wraca do pokoju. The End. No ja pierdolę, co to miało być? To nie jest Frasier jakiego polubiłem! Tu nie miało chodzić o zaimponowanie komuś, tylko o prawdziwą miłość! Ona była modelką i naukowcem! I była w tym wiarygodna! Frasier poszukuje kogoś takiego od początku, a gdy do tego dochodzi to okazuje się, że doktor jest bardziej zainteresowany zaimponowaniem postronnym umiejętnością wyrwania kogoś, niż faktycznym uczuciem. Do kitu! Ja rozumiem, że twórcy mają szerszy plan i Frasier zapewne skończy z Roz w 11 sezonie, ale w tym momencie naprawdę zostałem urażony lekkomyślnością scenarzystów. Nie dla takich odcinków oglądam ten serial.Frasier, sezon VII (1999-2000) - 6/10. Bez zdradzania historii, chcę tylko napisać: szczerze cieszę, że twórcy umieją potraktować tych bohaterów z szacunkiem po tylu latach. A tym samym, okazują szacunek swoim widzom.Frasier, sezon VIII (2000-01) - 7/10. Podoba mi się, że to nie jest serial nastawiony przede wszystkim na dobrą postać, albo na dobry odcinek. Najważniejsza była tu relacja budowana przez lata z widzem. I ona się opłaciła. Chociaż oglądam ten serial w pośpiechu i na skróty (biorę z każdego sezonu tylko pięć odcinków), to wciąż udało mi się przez ostatnie dni nawiązać znaczącą relację z tymi ludźmi. I czuję, że są w jakimś stopniu częścią mojego życia, wprowadzając pierwiastek pozytywnej energii. Oglądanie zaczęło być doświadczeniem. Chcę, aby ci ludzie znaleźli szczęście w życiu.Frasier, sezon IX (2001-02) - 7/10. Ten serial jest głównym źródłem wiedzy o psychologii w USA, gdzie jest to tytuł kultowy. I do ten pory nie widziałem tego (może te odcinki akurat pomijałem?), aż do teraz. Już w poprzednim sezonie był epizod "Daphne's Returns" gdzie zgłębiono podłoże relacji między Nilesem i Daphne. I był to mój ulubiony odcinek jak na razie. W tym sezonie ten motyw jest już obecny w prawie każdym odcinku który widziałem. Frasier nie wie kogo wybrać spośród dwóch kobiet które kocha, więc zamyka się w scenariuszu Charliego Kauffmana. Na przyjęciu Halloweenowym wszyscy przebierają się za swoich bohaterów, i Niles ubiera się jako jego ojciec. Martin wraca do pracy ochroniarza i wspomina sekwencję wydarzeń prowadzącą do jego uszkodzonej nogi. Każda z tych okazji jest wykorzystana do powiedzenia czegoś nowego, świeżego i ciekawego o ludziach których oglądamy od blisko dekady, i relacjach między nimi.Frasier, sezon X-XI (2003-04) - 7/10. Cóż... Zostało mi tylko powiedzieć, że finał tej jedenastoletniej przygody był warty oglądania tych 56 epizodów, które do tej pory zobaczyłem. I będę oglądać dalej (czyli od początku. Na emeryturze?).Najlepsze odcinki "Frasiera" (kolejność chronologiczna)

1. "The Good Son" (1x01)
2. "Mixed Doubles" (4x06)
3. "Halloween" (5x03)
4. "The Ski Lodge" (5x14)
5. "First Date" (5x20)
6. "Daphne Returns" (8x19) - najlepszy!
7. "Don Juan in Hell" (9x01-02)
8. "Rooms with a View" (10x08)
9. "High Holidays" (11x11)
10."Goodnight, Seattle" (11x23-24)
...po obejrzeniu 56 epizodów.


Batman: The Animated Series, sezony 1-4 (1992-95) - 7/10. Parę lat temu obejrzałem 19 odcinków. Teraz doobejrzałem 17 kolejnych, i chyba jestem gotów pisać o całości. Podział na sezony nie ma tu większego sensu. Pierwszy niby liczy 60 odcinków, kolejne po 10 i mniej, a na Amazon Prime gdzie oglądałem ten serial serie liczą po 20 odcinków i konkretnych epizodów szukałem gdzie indziej niż wydawało mi się, że je znajdę. Każdy odcinek to oddzielna przygoda Batmana - człowieka w kostiumie Nietoperza, który walczy samowolnie z przestępcami. Produkcja ta jest familijna, skierowana głównie do dzieci, i to często hamowało twórców i scenarzystów. Jednak o wiele istotniejsze jest, jak wiele mimo to udało im się zrobić. Podejmowali wiele ryzyka i przekraczali granice standardowych seriali animowanych. Czarne charaktery wypowiadają cięte riposty, bijatyki są bezkrwawe, a historie często uproszczone (trzymamy Batmana na muszce aż do momentu, gdy ktoś go uratuje, zamiast zastrzelić typa od razu). Ale przy tym tor fabuły często jest nieoczywisty - nie wiemy, dokąd odcinek zmierza. W najlepszych epizodach czuć nutkę tragedii, a przeciwnicy Batmana często okazują się zasługiwać na współczucie. Pingwin po wyjściu z więzienia zostaje wykorzystany przez społeczeństwo. Harley wraca do społeczeństwa nie znając zasad "normalności" i przez to wpada w kłopoty. A człowiek, który zabił Batmana to mały knypek bojący się własnego cienia - zamiast go nienawidzić, wolimy mu kibicować, aby uszedł z życiem. Dla większości młodych widzów takie odcinki to wyzwanie! Najlepiej wspominam właśnie te odcinki, które są tragiczne. W których Batman nie ściga przestępcy aby mu przylać, ale by mu pomóc.Najlepsze odcinki "Batmana: TAS" (chronologicznie)

1. "Heart of Ice" (1x03)
2. "Appointment in Crime Alley" (1x12)
3. "Two-Face" (1x17-18)
4. "Perchance to Dream" (1x27)
5. "Almost Got 'im" (1x35)
6. "The Man Who Killed Batman" (1x49)
7. "Birds of a Feather" (1x52)
8. "Mudslide" (2x02) - najlepszy!
9. "Second Chance" (3x02)
10. "Baby-Doll" (3x14)
...po obejrzeniu 36 odcinków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz