Moje scenariusze

Piszę je, ponieważ obejrzałem "Lost" i pomyślałem: "chciałbym obejrzeć coś tej klasy, ale bez żadnych rys na tym diamencie". Stwierdziłem: "po co czekać?", i zacząłem pisać własny serial. Całą wiedzę jaką posiadam nabyłem z jednej książki wypożyczonej z biblioteki publicznej. Tworzenie stało się moim hobby. Potem zacząłem pisać filmy fabularne, co okazało się banalne (teraz muszę zapełnić jedynie 120 stron, wobec 3000 potrzebnych na serial). Pomysły dalej mam, więc piszę. I staram się napisać coś wystarczająco dobrego, by ktoś chciał to zrealizować. Historia trwa. Ta podstrona jest poświęcona zbiorowi moich dotychczasowych tekstów.

Oznaczenia gatunkowe traktujcie z przymrużeniem oka. Ja tworzę kino autorskie, które mnie samemu trudno określić jednym słowem. Ale z poniższych tylko "Awake" i "Kara ludzka" są ciężkimi tytułami.

Jeśli chcecie coś sami przeczytać, to skorzystajcie z formularza po prawej stronie, albo piszcie na mojego maila: garretreza@gmail.com0. Awake (Przygodowy, serial) 

W klimacie "Lost". Stacja kosmiczna skazana na śmierć okazuje się zawierać jednak kilku ocalonych. Teraz muszą wymyślić sposób, by wrócić do domu. Od tej produkcji zacząłem swoją historię z pisaniem, i wciąż chcę ją dokończyć. Mam ogromne problemy z tworzeniem świata i licznych bohaterów których muszę wygenerować by zapełnić wszystkie sezony. Obecnie mam tylko szkielet fabularny (łącznie z zakończeniem), kilkaset plam oraz pierwsze 15 stron po tym, jak całość zresetowałem i zacząłem pisać od nowa. Jednak te kilka stron budzi moją ekscytację - żadnych dialogów, wszystko nastawione na akcję i przedstawienie sylwetki głównego bohatera. Muszę to kiedyś dokończyć. 

Mogę w każdej chwili wysłać pierwsze 15 stron. 
Poniższy link zawiera temat zbiorczy poświęcony "Awake"


1. Festiwalowa miłość (Komedia, fabuła)

Produkcja w stylu "Clerks" o miłości do filmu. Grupa przyjaciół przebywająca na festiwalu filmowym zaczyna szukać sensu w oglądaniu kina. Co ono im daje i czemu tak naprawdę poświęcają mu tak dużą ilość życia. Scenariusz ukończony, można czytać.

Dodatkowo mam też pomysły na plakat i zwiastun. Logline: "Miłość do kina to miłość do życia".

Mogę w każdej chwili wysłać pierwsze 15 stron. 2. Kara ludzka (Dramat/kino zemsty?, fabuła)

Zastanowienie się nad sprawiedliwością. Historia rozgrywa się w świecie, gdzie panuje inny kodeks karny, tutaj to ofiara dyktuje rodzaj kary. Dwie kobiety - Sylwia po pijaku prowadziła samochód i doprowadziła do tego, że Jowita jest sparaliżowana do końca życia. Decyduje się ona łamać nogi Sylwii, a gdy się zrosną, znowu je złamie. 

Scenariusz nie jest kompletny, brakuje kilku scen w okolicy 70 strony. Reszta tekstu, łącznie z zakończeniem, jest gotowa. 

Mogę w każdej chwili wysłać pierwsze 15 stron. 3. Ostatnia noc w Twisted River (Obyczajowy, fabuła) 

Adaptacja powieści Irwinga od tym samym tytułem. Dzieciak popełnia życiowy błąd i teraz przez resztę życia musi uciekać. Napisałem jedynie początek i czołówkę, by nakreślić ogólny kształt który by ta powieść obrała w moich rękach. Nigdy nie myślałem o tym, jakby wyglądała reszta książki po adaptacji. Poświęciłem temu trzy dni, jako formie osobistego wyzwania. 

W każdej chwili mogę wysłać pierwsze 15 stron. 4. Film bez tytułu, o szkole (Komedia, fabuła)

"Najlepsze lata życia" albo "Wszystkie przespane noce", to są dotychczasowe tytuły robocze. Historia dorastania - o szkole i tym, jak ona kształtuje człowieka. To mój obecny projekt, który noszę w głowie od dawna i na razie pracuję nad szczegółami fabularnymi środkowej części.5. Film o miłości (Komedia, Fabuła)

Szukanie Anioła we współczesnym świecie. Nie mam tytułu roboczego. Cały projekt to świeża myśl, która zawiera ogólny koncept i początek, ale co będzie po 30 stronie to dla mnie ogromna niewiadoma. Poza tym, że mam już w głowie kilka ostatnich sekund.To oczywiście nie koniec, ale te powyższe są już konkretne. Chcę je dokończyć i faktycznie o nich myślę każdego dnia. Na wieści o moim kinie nowej przygody jeszcze sobie poczekacie.:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz