poniedziałek, 25 lutego 2013

(cute) SZTUKI WYZWOLONE


Comedy & Coming-of-Age, 2012Lekki film o niczym, o wszystkim, i cześć. Gościu chodzi sobie w tunelu od jednej postaci do drugiej, wszystko jest proste, zorganizowane i dzięki temu składa się jakoś w całość. Jeden z tych filmów, w których bohater spaceruje po parku o 5 rano. Nie ma wokół ludzi poza tą jedną osobą, którą akurat spotyka.

Nie mówię, że to coś wielkiego lub niezwykłego, ale ogląda się przyjemnie. Film do jednego seansu, nie wracam do niego myślami, nic z tych rzeczy. Jesse ma 36 lat, odwiedza swojego nauczyciela ze Studiów gdy ten odchodzi z dotychczasowego stanowiska, tam poznaje Elizabeth (co to za wynalazek, dziewczyna dobrze wyglądająca ze spiętymi włosami? Oburzające !!), Deana - chłopaka z problemami, Nata - postać pojawiającą się całkowicie znikąd, odrealnioną tak bardzo, że Jessie zacznie się zastanawiać, czy skubaniec jest prawdziwy. Spotka też swoją ulubioną nauczycielkę od romantyzmu. Zacznie się zastanawiać nad swoim życiem, nad studiami, nad czym co go później spotkało, konfrontował to z przeszłością, dotrze do niego, jak stary naprawdę jest... Nic specjalnie zajmującego, Josh Radnor wie o czym mówił, ale nie opowiadał o tym w jakiś świeży sposób.

Fajne jest nie tyle to, jacy ci ludzie są, ale jak się porozumiewają, jak wygląda relacje między nimi... Cholera, Jessie i Elizabeth zaczną do siebie pisać w pewnym momencie listy! Zac Efron będzie chodził w tej szalonej czapeczce i gadał, że wszystko jest w porządku, Jessie oczu od książki nie oderwie... Fajno było.
Podobało mi się uczucie reżysera do książek. To samo miałem z "Malowanym człowiekiem".

Z drugiej strony, jakim trzeba być skurwielem, by gadać przez półtorej godziny: "To najlepsza książka w historii" lub "Ostatnie trzy strony miażdżą, ilekroć widzę ją w księgarni muszę je przeczytać" I NIE ZDRADZIĆ TYTUŁU?

Minusy? Jak był moment z książkami o wampirach, to... nie. Dziewczyna była fajna, a tu wyskakują, że czyta "Zmierzch". Nie, nie, nie. I gadali o tej książce, taka nierzeczowa dyskusja, szlag by to trafił.

Do powtórki za 15 lat.~~7/10
http://rateyourmusic.com/film/liberal_arts/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz